انواع کفشور خطی بر اساس متریال مورد استفاده

کفشور خطی پدیده ای نسبتا نو در صنعت ساختمان است. این محصول علاوه بر امکان جمع آوری بهتر آب‌های سطحی در محیط، به طراحان امکان می‌دهد که کمترین آلودگی بصری را داشته باشند. همانند دیگر محصولات، کفشورهای خطی هم انواع مختلفی دارند که بر اساس متریال مورد استفاده، در قیمت های مختلفی ارائه می‌شوند. کفشورها از مواد مختلفی مانند پلاستیک، استیل، برنج و چدن ساخته می‌شوند.کفشور خطی پلاستیکی و کفشور استیل دو گزینه مهم برای انتخاب در بازار امروز هستند. در این پست قصد داریم نکات مهم در این موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم.

انواع کفشور خطی بر اساس متریال مورد استفاده

ابتدا باید اشاره کنیم که همه کفشورها لزوما فقط از یک نوع از این متریال ها ساخته نمی‌شوند. بر اساس این موضوع کفشورها را می‌توان به این موارد تقسیم کرد.

 • کفشور پلاستیکی با رویه و زیره پلاستیک
 • کفشور با زیره پلاستیکی و رویه استیل
 • کفشور با زیره و رویه استیل ولی با اسپیسر پلاستیکی
 • کفشور تماما استیل با اسپسر جوش شده
 • کفشور تماما استیل با اسپیسر از خود بدنه

کفشور خطی موجود در بازارمزایا و معایب محصولات پلاستیکی

 • کفشورهای خطی پلاستیکی عموما ارزانتر از انواع استیل آنها هستند.
 • در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند ولی به مرور زمان پوسیده شده و تغییر شکل میدهند.
 • به لحاظ مقاومت مکانیکی زیاد مقاوم نیستند.
 • بعد از گذشت چند سال با توجه به پوسیدگی و از شکل افتادن نیاز به تعویض پیدا میکنند.

مزایا و معایب کفشور خطی استیل

 • به لحاظ قیمت کفشور استیل معمولا گرانتر از نمونه های پلاستیکی است.
 • کفشور استیل اگر از نوع مرغوب باشد و تولید شده با استیل 304 یا 316 باشند، در مقابل خوردگی بسیار مقاوم بوده و بعد از گذشت زمان تغییر شکل نمیدهند.
 • به لحاظ مقاومت مکانیکی بسیار مقاوم تر هستند.
 • به لحاظ بهداشتی با توجه به اینکه مواد در استیل نفوذ نمیکند، راحتتر نظافت شده و مدت بیشتری تمیز میمانند.
 • اگر از نمونه های تمام استیل و بدون اسپیسر پلاستیکی باشند، با گذشت زمان پوسیده نشده و از شکل نمی افتند.
 • اگر از استیل ضخیم ساخته نشده باشند به مرور زمان تغییر شکل میدهند. (تصویر بعدی)

کفشور خطی با زیره پلاستیکی و رویه استیل

این کفشورها برخی مزایای کفشور کاملا استیل را دارند، از جمله اینکه رویه آنها با گذشت زمان تغییر شکل نمیدهد. ولی چون زیره کفشور کماکان پلاستیکی است، معایب کفشور پلاستیکی در مورد آنها صدق میکند. البته باید توجه داشت که قیمت کفشور خطی با این مشخصات، کمتر از کفشور تمام استیل خواهد بود.

کفشور خطی تمام استیل

کفشور خطی تمام استیل هم انواعی دارد. در برخی موارد از اسپیسر پلاستیکی استفاده شده است که با وجود اینکه تفاوت قیمت زیادی با نمونه های کاملا استیل ندارند، ولی مهمترین مشکل این محصولات که همان پوسیده شدن است را با خود همراه دارند. توصیه میشود که اگر در مورد هزینه محدودیت دارید، بهتر از از کفشور کاملا پلاستیکی استفاده کنید. چون رویه این نوع کفشور ها بعد از مدتی با پوسیده شدن اسپیسر جلوی عبور آب را میگیرد و دردسرهای بعدی به وجود می آورد.

کفشور خطی استیل تولید شده با ورق استیل نازک 1 میل

کفشور استیل تولید شده با استیل خیلی نازک و اسپیسر پلاستیکی که به مرور زمان از شکل افتاده است.

کفشور استیل تولیدی اسلیک

ما در طراحی محصولات اسلیک بر آن بوده ایم که تا حد امکان مشکلات بیان شده در این پست را به حداقل برسانیم از مهمترین نکات کفشورهای اسلیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از استیل 304 به ضخامت 1.5  که از بهترین متریالهای کفشور موجود در بازار است. استیل 304 در مقابل شوینده‌های خانگی مقاوم بوده و زنگ نمی‌زند. این موضوع باعث عمر طولانی محصول می‌شود که در دراز مدت کاملا تفاوت قیمت این محصول با نمونه‌های پلاستیکی را جبران می‌کند.
 • استفاده از سپیسر هایی از جنس بدنه که مشکل پوسیدگی، خرابی یا آشغال گرفتن را از بین برده است. در نظر داشته باشید که با استفاده از اسپیسر پلاستیکی، در صورت خرابی این قطعه‌های کوچک، تمام کفشور خاصیت خود را از دست داده و نیاز به تعویض پیدا می‌کند. به عبارتی با اینکه محصول گرانتری نسبت به گزینه‌های کاملا پلاستیکی خریداری شده، اما طول عمر محصول با نمونه های پلاستیکی تفاوتی ندارد.
 • استفاده از استیل با کیفیت و ضخیم باعث شده طول عمر کفشور به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یابد. استفاده از استیل روکش یا آبکاری شده باعث کاهش قابل توجه قیمت محصولات می‌شود ولی این محصولات در دراز مدت دچار خوردگی شده و تعویض آن‌ها به راحتی قابل انجام نیست.
 • تولید کفشور سوپاپدار: کفشورهای اسلیک همراه با سوپاپ بوگیر و موگیر استیل و کلید استیل ارائه می‌شوند. سوپاپ بوگیر محصولات استیل دارای طراحی منحصر به فردی دارد که ضمن ایجاد امکان عبور دبی مناسب، از انتشار بوی فاضلاب جلوگیری کرده و نقش سوسک گیر کفشور نیز دارد.

سایز استاندارد کفشور خطی

اسلیک انواع مختلفی از کفشورهای استیل در سایزهای استاندارد با خروجی وسط تولید می‌کند. در جدول زیر سایزهای استاندارد کفشور آمده است. این کفشورها در انواع کف شور خطی سرامیک خور ، کفشور استیل سنگ خور و کفشور خطی استیل گریل قابل ارائه بوده و در انبار موجود هستند. لطفا برای مشاهده محصولات به صفحه کفشورهای استیل استاندارد تولیدی اسلیک مراجعه کنید.

کفشورهای نقطه ای 10×10 12×12 15×15 20×20    
کفشورهای خطی 8×30 8×45 8×60 8×80 8×90 8×100

کفشور خطی استیل با سایز سفارشی

اسلیک گستره وسیعی از کفشورهای استیل نقطه ای و خطی در انواع سرامیک خور، سنگ خور، گریل و پروفیلی ارائه می‌دهد. کفشورهای سفارشی را می‌توان در عرض سفارشی از 7 سانتیمتر به بالا و طول تا 240 سانتیمتر تولید کرد. علاوه بر این محل خروجی و سایز آن نیز قابل سفارش است که در بازار به نام کفشور خروجی کنار نیز معروف هستند.

علاوه بر کفشور خطی، امکان تولید کفشور به شکل‌های مورد نظر طراح (از جمله L شکل یا T شکل) نیز وجود دارد. این محصول به طراح امکان می‌دهد با توجه به محل نصب کفشور مورد نظر خود را سفارش داده و در کمتر از 10 روز تحویل بگیرد.

کفشور سفارشی L شکل مناسب ورودی کابین دوش

برای استعلام قیمت کفشور خطی و دیگر محصولات اسلیک شامل گریتینگ استیل و دریچه و درپوش های استیل با همکاران ما در اسلیک تماس بگیرید.

برچسب ها: بدون برچسب

نظر دهید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .